Kadınların İstihdamını Artırmaya Yönelik Uluslararası Proje Bölüm Başkanımız Doç.Dr.Metin KILIÇ'ın Koordinatörlüğünde Yürütülecek

25 Oca

Üniversitemiz koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi İçin Stratejik Ortaklar kapsamında yürütülen “Kadınların Sigorta ve İstihdamına Yönelik Eğitim Modülleri” projesinin başlangıç toplantısı, Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Metin Kılıç ile proje ortakları; Sakarya Üniversitesi, Sosyolojik Araştırmalar Merkezi Derneği, Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Stiftung Bildung und Handwerk, Spolupracou pre lepsiu buducnost ve Previform - Laboratório, Formação, Higiene e Segurança no Trabalho kurumlarının temsilcileri katıldı.

Almanya, Portekiz ve Slovakya’dan da proje ortaklarının yer aldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Metin Kılıç, dünyadaki gelişmelere bakıldığında Türkiye’nin içinde bulunduğu arenada, kadınların iş gücüne katılım oranının düşük olduğuna dikkat çekti. Kadınların iş gücüne katılımında Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerinden fazla, gelişmiş olan ülkelerden az ama gelişmekte olan bir orana sahip olduğunu belirten Doç. Dr. Metin Kılıç, kadınların istihdam oranlarıyla ilgili çeşitli istatistiksel veriler paylaştı.